Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
USA, Floryda, Tampa, Busch Gardens
piątek, 29 maja 2009 11:57
Irmina Szadkowska-Filipowicz   

 

Floryda, Tampa, Busch Gardens

Czy ktoś marzy, by zobaczyć kiedyś dziką Afrykę? Piękne zwierzęta, wspaniałą, bujną roślinność, rozległe tereny nieskażone cywilizacją? A może obok tego egzotycznego marzenia, jest także pragnienie szaleństwa i beztroskiej zabawy? Jeśli tak – Busch Gardens czeka!

Busch Gardens – to jeden z największych amerykańskich ogrodów zoologicznych, który w jednej sekundzie (po zakupieniu biletu wstępu…) przenosi w świat Afryki. Ogród zawiera około 2 000 zwierząt – można spotkać m.in. żyrafy, słonie, nosorożce, zebry, lwy, goryle, papugi, flamingi… Całe mnóstwo dzikich zwierząt, które żyją ze sobą w zgodzie. Można je zobaczyć z bliska, a jak szczęście dopisze, nawet dotknąć (np. podczas fantastycznej przejażdżki terenowym samochodem)! Doznania niczym na Safari!

W Busch Gardens zwierzątka są główną atrakcją, ale nie jedyną! Organizatorzy pomyśleli bowiem nie tylko o małych dzieciach… Na starszych (albo powyżej 120cm wzrostu…) czekają szalone, wpisujące się w afrykański klimat, rollercoastery, cyrkowe skecze i inne ciekawe atrakcje. Tak więc Busch Gardens jest połączeniem ZOO i parku rozrywki.

 

Najsłynniejsze atrakcje, których nie można przegapić:

  1. Rollercoaster KUMBA – najszybsza i najdłuższa kolejka górska na całej Florydzie
  2. Congo River Rapids – duża prędkość, rwący nurt, wodospady, gejzery, czyli rzeczny spływ a la tratwą
  3. KaTonga – 35.minutowy musical ukazujący życie w Afryce
  4. Rollercoaster Montu – jeżąca włosy na głowie górska kolejka! Droga do niej wiedzie przez egipskie monumenty, muzeum i jarmark.
  5. Serengeti Plan – największe amerykańskie Safari. Można je zobaczyć z wagoników pociągu, jak również z okna (a raczej „paki”) terenowego samochodu.

Planując wyjazd w okolice Tampy, nie można przegapić tego czarującego miejsca, jakim jest Busch Gardens. Wkraczając na teren parku, przenosimy się w inny świat – świat bardzo bliski naturze. Nie ma większej radości dla dzieci, jak spędzony rodzinnie dzień wśród pięknych zwierzaków, kolorowych karuzel i dziko zakręconych lodów:)

Dla mnie także to była niezapomniana przygoda – zwłaszcza spotkanie z Kumbą, Montu, Gwazim*, SheiKrą*… :) Polecam wszystkim!

* SheiKra, Gwazi – rollercoastery

Więcej o parku na: http://www.buschgardens.com/bgt2/

Komentarze (1)
busch Gardens - Floryda
1 sobota, 08 marca 2014 16:14
czy jest możliwość w jaki kolwiek sposób wybrać się w formie wycieczki do tego parku z Polski?

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz: