Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
USA, Kalifornia, Los Angeles, Universal Studios Park
piątek, 27 marca 2009 07:49
Irmina Szadkowska-Filipowicz   

 

Universal Studios Park, California, Los Angeles

Najbardziej filmowy park rozrywki w całym Los Angeles! Universal Studios Park to jeden z największych parków rozrywki na całym świecie i pierwszy park pod tą nazwą w Stanach Zjednoczonych.

Park dedykowany jest całym rodzinom, miłośnikom kina oraz wszystkim tym, którzy lubią dobrą zabawę! Park zawiera autentyczne plany filmowe, które cały czas są wykorzystywane do kręcenia wielkich produkcji wytwórni Universal. Jedną z atrakcji jest tour po owych planach filmowych. Można zobaczyć scenerie serialu „Gotowe na wszystko”, filmów „Wojna światów”, „Powrót do przyszłości”, „Szybcy i wściekli”

Universal Studios w Los Angeles bardzo się różni od innych parków rozrywki, np. parku na Florydzie. Park w LA praktycznie nie zawiera rollercoasterów (poza jednym „The Mummy – the ride”), a akcent postawiony jest na poznawanie filmów i kulis ich realizacji. Można na żywo obejrzeć mnóstwo ekscytujących efektów specjalnych wykonywanych przez zawodowych kaskaderów w filmach - szczególnie polecam pokaz „Water world”.

Park rozrywki Universal Studios, zwany także Universal Hollywood Studios zaprasza przez cały rok! Polecam jednak śledzić stronę internetową, gdyż godziny otwarcia są bardzo zmienne. Cena biletu niestety nie jest niska – na dzień dzisiejszy 67$ (dorosły/1 dzień).

Po szaleństwach w parku warto zatrzymać się jeszcze w tzw. City Walk – czyli rozrywkowo-zakupowej okolicy. Przyciąga nie tylko znanymi markami sklepów i restauracji, ale także hollywoodzką architekturą!

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz: